پایگاه خبری آصف نیوز

 

پایگاه خبری آصف نیوز


928_465نتایج نظر سنجی کاندیداهای ریاست جمهوری

  ارسال شده در تاریخ: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ساعت ۲۲:۵۵ | کد خبر: 13839 |

تصمیم قطعی ۷۰ درصد مردم برای مشارکت در انتخابات/اصولگرایان پیشتازند

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از معتبرترین مراکز افکارسنجی کشور نتیجه اخرین نظرسنجی خود درباره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را که روز ۲۸ اردیبهشت ماه جاری انجام داد، منتشر کرد.

این مرکز نظرسنجی خود را با پرسش از ۱۶۴ هزار نفر از ۳۱ شهرستان مرکز استان و ۷۰ شهرستان و ۱۴۰ روستا در سراسر کشور انجام داده است.

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، حدود ۶۹ و ۶ دهم درصد از پرسش شوندگان اعلام کردند که تصمیم خود را برای شرکت در انتخابات آتی گرفته‌اند و ۱۳ و ۷ دهم درصد نیز تصمیم به عدم مشارکت دارند.

همچنین ۲۶ و ۷ دهم درصد از پرسش شوندگان اعلام کرده‌اند که هنوز تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته‌اند.

بر اساس این نظرسنجی بیشترین مشارکت در استان خراسان جنوبی ۸۶ و ۸ دهم درصد و کمترین مشارکت مربوط به استان کرمان با ۵۳ و ۳ دهم درصد است.

همچنین طبق نظرسنجی صورت گرفته، رأی مردم به مجموع اصولگرایان شامل حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، کامران باقری لنکرانی، سعید جلیلی، غلامعلی حدادعادل، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و علی اکبر ولایتی جمعاً ۴۳ درصد و مجموع آرای اصلاح‌طلبان شامل حسن روحانی، محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان و اکبر هاشمی رفسنجانی ۳۲ و ۱ دهم درصد و رأی نامزدهای مستقل شامل محسن رضایی و محمد سعیدی کیا جمعاً ۵ و ۲ دهم درصد است.

بر اساس این نظرسجنی میزان آرای کاندیداهای تحت حمایت رئیس جمهور نیز ۴ و ۸ دهم درصد است و حدود ۱۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی هم گفته‌اند که هنوز تصمیم نگرفته‌اند به چه کسی رأی بدهند.

به این ترتیب، اگر ۴۰ میلیون نفر در انتخابات مشارکت نمایند، با این درصدها تعداد آرای اصولگرایان در مرحله نخست انتخابات ۱۷ و ۲ دهم میلیون نفر، تعداد آرای اصلاح‌طلبان ۱۲ میلیون و ۸ دهم میلیون نفر  خواهد بود.

همچنین نامزدهای مستقل ۲ میلیون نفر و کاندیدای مورد حمایت رئیس جمهوری ۱ و ۹ دهم میلیون رأی خواهند داشت.نظرات کاربران

۲ پاسخ to “نتایج نظر سنجی کاندیداهای ریاست جمهوری”

  1. علي گفت:

    ما كه اقبالي به اصولگراها در استان سمنان وگلستان هستيم نمي بينيم؟

  2. alireza گفت:

    روحانی

ارسال یک پاسخ